۴۴ مسجد سیستان و بلوچستان آماده پذیرایی از معتکفین نوروزی است

تاریخ:1397/12/21

نسخه چاپی

" مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ۴۴ مسجد سیستان و بلوچستان آماده پذیرایی از معتکفین نوروزی است. "

 به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام) حجت الاسلام عیسی بزمانی با اعلام این خبر اظهار داشت: متقاضیان زاهدانی می‌توانند تا ۲۸ اسفند برای ثبت نام به صورت حضوری به مساجد منتخب و در شهرستان‌ها به ادارات تبلیغات اسلامی آن شهرستان مراجعه کنند.
وی افزود: خواهران در شهرستان زاهدان جهت شرکت در این مراسم معنوی می‌توانند از ساعت ۱۱ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۷ تا ۱۹ به مسجد الزهرا (س) در بلوار آزادگان، مسجد کوثر در زیباشهر، مسجد امام جعفر صادق (ع) در خیابان هیرمند و مسجد حضرت زینب (س) در خیابان دانشگاه مراجعه کنند و برادران نیز می‌توانند به مسجد جامع زاهدان مراجعه کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه مبلغ خود همیاری معتکف برای شرکت در این مراسم معنوی ۵۰ هزار تومان است، ادامه داد: اعتکاف در روزهای ۲۹ اسفند ۹۷ و یکم و دوم فروردین سال ۹۸ برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد معتکفین استان سیستان و بلوچستان را جوانان تشکیل می‌دهند، بیان داشت: کسانی که نمی‌توانند در مراسم اعتکاف شرکت کنند می‌توانند با کمک به دیگر معتکفین از ثواب این سنت حسنه بهره مند شوند.
حجت الاسلام بزمانی تصریح کرد: بیان احکام، برگزاری حلقه‌های بصیرتی و معرفتی، جز خوانی قرآن، حضور مشاورین مذهبی در مراسم اعتکاف، تصحیح قرائت نماز، سوگواری حضرت زینب (س) و برگزاری اعمال ام داوود، از جمله برنامه‌های مراسم اعتکاف امسال است.منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی