توانمندسازی تشکل‌های دینی و فرهنگی در جامعه امروز یک ضرورت محسوب می شود

تاریخ:1397/11/21

نسخه چاپی

" مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان بابیان اینکه ایران امروز در برهه حساس تاریخی قرار دارد، گفت: امیدبخشی به جامعه در دوره پنجم انقلاب در دستور کار قرار گیرد. "

به گزارش سایت خبری تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام علی شکری در جمع روحانیان و فعالان فرهنگی سمنان هم‌زمان با بعدازظهر پنج‌شنبه18بهمن ماه، به میزبانی مجتمع ولایت اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان، با بیان اینکه امیدبخشی در دوره پنجم انقلاب باید در دستور کار قرار گیرد، تأکید کرد: انقلاب امروز دهه چهارم خود را در حالی پشت سر می‌گذارد که دریکی از حساس‌ترین برهه‌ها قرار داریم و لذا در این شرایط طراحی چشم‌انداز در دهه پنجم حیات بابرکت انقلاب اسلامی یکی از مهم‌ترین مباحث است.
وی با تأکید بر لزوم تقویت جریان فرهنگی و شیوه‌های اسلامی در جامعه خاطرنشان کرد: ورزشکاران و هنرمندان گروه‌های مرجع ما هستند و نوع لباس پوشیدن و ادبیاتی که به کار می‌گیرند الگویی برای نسل جوان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان بابیان اینکه نسل چهارم کسانی هستند که با فضای فناوری رشد می‌کنند و تربیت می‌شوند، تاکید کرد: در شیوه‌های تبلیغی باید به یک فهم و گفتمان مشترک برسیم که این فهم واحد می‌بایست بافهم امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری مطابقت داشته باشد.

شکری استمرار کار جهادی را در اولویت نخست این چشم‌انداز عنوان کرد و گفت: در دهه پنجم انقلاب برای محقق‌سازی اهداف باید کار جهادی را استمرار بخشیم و از اشرافی گری بپرهیزیم، همچنین باید به‌سرعت در مسیر تبلیغ ارزش‌ها فعالیت کنیم و هرگز فعالان این عرصه را در مسیر اداری متوقف نکنیم و از سوی دیگر باید استفاده از تمام ظرفیت‌های درون و بیرون سازمان را در دستور کار قرار دهیم.

وی بابیان اینکه گفتمان واحد و پرهیز از اختلافات و ظرفیت‌های موجود را باید برای کار جهادی بسیج کنیم، ابراز کرد: توانمندسازی تشکل‌های دینی و فرهنگی در جامعه امروز یک ضرورت محسوب می شود چراکه امروزه ظرفیت‌های انسانی در حال تحلیل است و باید از ظرفیت‌های موجود به بهترین نحو استفاده کنیم.


 12:56:11 AM

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی