سیاهپوش شدن هیئات مذهبی بندرلنگه بمناسبت ایام فاطمیه

تاریخ:1397/11/20

نسخه چاپی

" هرمزگان - مسئول تشکل های دینی تبلیغات اسلامی بندرلنگه از سیاهپوش شدن هیئات مذهبی این شهرستان خبر داد. "

به گزارش سایت خبری تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)،حجت الاسلام علی خلیفاوی مسئول تشکل های دینی تبلیغات اسلامی بندرلنگه روز سه شنبه 16بهمن سالجاری در گفتگویی بیان داشت: به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه سالروز شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و در راستای حفظ و ترویج فرهنگ دینی و آئین های مذهبی، کلیه حسینیه ها، هیئات مذهبی و تکایا بندرلنگه و بندرکنگ و روستاهای توابع با نصب پارچه نوشته ها و ریسه های مشکی و بنرهای ویژه این ایام، فضاسازی و سیاه پوش شدند.
وی افزود: بر همه ما واجب است تا این ایام را به صورت ارزشمند و در فضای گسترده پاس بداریم و نسبت به شناخت و معرفی ارزش های دنیوی و اخروی حضرت فاطمه (س) و درس های ارزشمند نهفته در آن در همه عرصه ها و ابعاد مختلف اجتماعی و سیاسی، بیش از پیش کوشا باشیم.
حجت الاسلام خلیفاوی خاطرنشان ساخت: جامعه امروز ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند معرفی سبک زندگی حضرت فاطمه (س) است و بانوان جامعه ما باید ایشان را به عنوان الگوی خود در همه زمینه ها انتخاب کنند و تقوای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی فاطمه زهرا(س) بهترین الگو برای همه بشریت است، به‌ طوری‌ که جامعه امروز، شدیداً نیازمند شناخت سبک زندگی این بانوی بزرگوار است.
مسئول تشکلهای دینی تبلیغات اسلامی بندرلنگه، یادآور شد: حضرت زهرا (س) بر اثر شدت ضربات و لطماتی که به او بر اثر هجوم به خانه‌اش و وقایع پس از آن وارد گشته بود، بیمار گشت و در بستر بیماری افتاد، گاه به زحمت از بستر برمی‌خاست و کارهای خانه را انجام می‌داد و گاه به سختی و با همراهی اطفال کوچکش، خود را کنار تربت پیامبر (ص) می‌رساند و یا کنار مزار حمزه عموی پیامبر (ص) و دیگر شهدای احد حاضر می‌گشت و غم و اندوه خود را بازگو می‌نمود. 11:35:00 PM

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی