تقویت فعالیت‌های فرهنگی به‌ویژه در حوزه بانوان نیازمند کارهای نو و جدید است

تاریخ:1397/11/17

نسخه چاپی

" معاون آموزش و پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر توجه به مباحث هویتی حوزه بانوان گفت: تقویت فعالیت‌های فرهنگی به‌ویژه در حوزه بانوان نیازمند کارهای نو و جدید است. "

حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی عصر امروز درنشست هم‌اندیشی فعالان فرهنگی و اقشار تاثیرگذار که در مجتمع نور سنندج برگزار شد،
وی با اشاره به فعالیت‌های حوزه زنان خاطر نشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی باید در حوزه زنان کارهای نو و ویژه‌ای را در پیش بگیرد و گرچه مهارت‌های همسرداری، تربیت فرزندان و غیره توسط بانوان ارزشمند است اما باید مباحث هویتی زنان بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کردستان اعلام کرد: باید دید زن خوب چه کسی است و چه ویژگی‌ها و استانداردهایی باید داشته باشد تا بتواند بخوبی در جامعه نقش‌آفرینی کند.
حجت‌الاسلام حریزاوی در حوزه جوانان نیز به ارائه مطالبی پرداخت و عنوان کرد: جوانان ما اگر می‌خواهند پیشرفت کنند و به موفقیت برسند باید به دنبال کسب تجربه باشند.
وی با بیان اینکه برای انجام کار فرهنگی نباید فقط منتظر بودجه بود، اضافه کرد: در زمان اوایل انقلاب کار فرهنگی و قرآنی به صورت مردمی و بدون بودجه انجام می‌گرفت و اکنون نیز باید با همان شیوه به صورت جهادی کار شود.
وی گفت: شان سازمان تبلیغات اسلامی هدایتگری و تنظیم‌گری است و باید به دنبال کارهای نو و خلاقانه‌ای باشیم که تا بحال انجام نشده است.
معاون آموزش و پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی کردستان اعلام کرد: همه ما در حال حاصر به فکر اقتصاد فرهنگ، تربیت و اقتصاد مددکاری هستیم در حالیکه باید کاری شود که چرخ مددکاری به‌گونه‌ای بچرخد که تولید ثروت کند.
در این نشست نمایندگان حوزه جوانان، بانوان فرهیخته، گفتمان‌های دینی و آموزش و کانون‌های فرهنگی مطالبات حوزه‌های خود را مطرح کردند.
همچنین حجت‌الاسلام حریزاوی در نشستی با حضور مدیران و کارشناسان فرهنگی و قرآنی تبلیغات اسلامی کردستان حضور یافت و پیشنهادات و مطالبات شهرستان‌ها نیز توسط حاضران در جلسه مطرح شد.
گفتنی است، صدور مجوز فعالیت جمعیت بانوان فرهیخته ، کانون‌های فرهنگی - تبلیغی، انجمن های اسلامی وهیئت های مذهبی  از سوی وزارت کشور  به سازمان تبلیغات اسلامی محول شده است.، بر این اساس اداره کل تشکل های دینی و  مراکز فرهنگی به داوطلبین تاسیس درچارچوب  قانونی اقدام به  صدورمجوز می نماید. 


 7:36:03 PM

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی