«زهر مار» بی‌شباهت به «مارمولک»/ مداح فیلم، آدم ریاکاری نیست

تاریخ:1397/11/15

نسخه چاپی

" مدیرتولید فیلم پرحاشیه «مارمولک» این بار با «زهر مار» (در نقش تهیه‌کننده) در جشنواره حضور دارد، اما بر خلاف آنچه برخی می‌گفتند، زهرمار، نه از لحاظ فرم و نه از لحاظ مضمون شباهتی به مارمولک ندارد. "

به گزارش سایت خبری تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، فیلم «زهرمار» که امسال در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد اولین فیلم به کارگردانی جواد رضویان است. فیلم از نظر تکنیکی فیلم ضعیفی است. در ظاهر رگه های طنز دارد، اما فیلمی اجتماعی محسوب می شود. تم اصلی فیلم گرفتاری ها و مشکلات مردم است. بر خلاف آنچه برخی می گفتند، زهرماری نه از لحاظ فرم و نه از لحاظ مضمون شباهتی به مارمولک ندارد.
به گزارش دعبل نیوز، داستان فیلم در مورد مداحی یا مداحان نیست. یک ماجراست که شخصیت اصلی اش یک مداح - عاقد است‌.
نقش مداح را سیامک انصاری؛ بازیگر نام‌ آشنای فیلم‌ ها و سریال های طنز بازی کرده است.
مداح قصه، مردی ساده است(نه ساده لوح)، مذهبی و پایبند عقایدش است(و نه ریاکار) و در نهایت با مردانگی اش باعث می شود زن خلافکار ، خلاف را کنار بگذارد.
تصویری که از مداح در ذهن مخاطب پس از پایان فیلم منقش می شود ، تصویر خوبی است. سیامک انصاری همیشه در کارهای مهران مدیری نقش یک درستکار عاقل، که در میان مشتی ابله یا شیاد گرفتار شده را ایفا کرده است.
انتخاب او برای اجرای نقش مداح کمک بزرگی‌ست برای اینکه مخاطب درستکاری و دینداری او را باور کند. و چه خوب که این نقش را سید جواد هاشمی بازی نکرد.
فیلم زهرمار بی اشکال نیست. استاندارهای سینمایی را ندارد. اما فیلمی دغدغه مند و دردمند است.
ضعف های فیلم، آن را غیر قابل تحمل نمی کند. بر خلاف فیلم «خون خدا»، تنها فیلم عاشورایی امسال که کلی به آن امید بسته بودیم اما در همان 10 دقیقه اول امیدهای مان را نابود کرد.


 1:27:50 PM

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی