تعیین سطح مداحان تایباد

تاریخ:1397/10/15

نسخه چاپی

" خراسان رضوی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد از برگزاری کمیسیون تعیین سطح مداحان در این شهرستان خبر داد. "

به گزارش سایت خبری تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام علی اصغر علی پور گفت: بر اساس بخشنامه و دستورالعمل کانون مداحان استان، کمیسیون تعیین سطح مداحان با حضور رئیس کانون مداحان استان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد و دو نفر از مداحان و شاعران پیشکسوت در شهرستان تایباد برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد هدف از تشکیل این کمیسیون را بستر سازی لازم جهت تقویت و ارتقای سطح کیفی دانش مداحان اهل بیت و گسترش کیفی مجالس و مداحی های الگو و کادرسازی مداحی عنوان کرد.

حجت‌الاسلام علی پور اظهار کرد: این طرح از اداره کل تبلیغات اسلامی استان به شهرستان ابلاغ شده تا با سطح بندی مداحان به امر ساماندهی فنی محتوایی مداحان بپردازد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد در ادامه به اهداف کمی این کمیسیون پرداخت و افزود: تشکیل بانک اطلاعاتی جامع از وضعیت مداحان و صدور کارت شناسایی مداحی در سطوح تخصصی از جمله این اهداف است.

وی ادامه داد: در مرحله اول ۲۰ نفر از مداحان شاخص شهرستان های تایباد و باخرز جهت تعیین سطح به کمیته ارزیابی کیفی معرفی شدند و در بخش های قرآن، ادعیه، زیارات و احکام، تاریخ و مراحل صوت و لحن و محتوا و نحوه اجرا مورد ارزیابی قرار گرفتند.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی