همایش مداحان خانگی در گناوه برگزار شد

تاریخ:1397/9/10

نسخه چاپی

" همایش بزرگ مداحان مبلغه خانگی به مناسبت هفته بسیج وبه همت بسیج طلاب در مدرسه علمیه الزهرا(س) گناوه برگزار شد. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت الاسلام حامد بردستانی مسئول امور طلاب حوزه های علمیه برادر استان بوشهر عصر چهارشنبه در این همایش به اهمیت بیش از پیش برگزاری منبر تاکید  و اظهار داشت: جهان به سوی معنویت متمایل و  در حال حرکت  است و به دنبال گم گشته ای که آن چیزی جز ارتباط با خداوند نیست.

وی به راه های جذب مخاطب و منبر موفق اشاره کرد و افزود: عدم مخاطب شناسی، عدم آراستگی، مطالعه نکردن قبل از سخنرانی، مفصل گویی و ‌...  از جمله عوامل تاثیرگذار در دفع مخاطب است و مداحان و مبلغان باید این نکات، را رعایت کنند.

حسین معینی مسئول سازمان بسیج مداحان استان بوشهر با تاکید بر اینکه  مداحان و مبلغان باید اخلاص در عمل را سرلوحه کار خود قرار دهند اظهار داشت: ما مداحان عزیزانی را مدح و در وصف بزرگانی مرثیه می گوییم که لحظه ای از کار برای خدا غافل نبودند لذا کار مداحان باید رنگ و بوی خدایی داشته باشند.

وی افزود: آموزش مداحی و تبلیغ در چهار عرصه مهارت، معرفت، اخلاق و تربیت، و بصیرت  است و مهمتر از همه بصیرت است که در طول تاریخ بسیاری در این مورد لنگیده اند ودر بزنگاه حادثه در معرکه حاضر نشدند.

معینی عنوان کرد: هیچ هنری بالاتر از هنر و هنرمندی مداحان نیست لذا دقت در محتوا نکته ای بسیار مهم است که باید توجه داشت تا محتوایی به مستعمین و مخاطبین ارایه شود که به معرفت آنها اضافه کند.

در ادامه سید حسن هاشمی مداح و ذاکر اهل بیت (ع) به بیان منابع و کتب معتبر مقتل و حادثه عاشورا پرداخت.

 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی