مداحان پیوند عاطفی بین شیعیان را حفظ کنند

تاریخ:1397/9/10

نسخه چاپی

" سمنان - امام‌جمعه دامغان بابیان اینکه مداحان مجالس شیعه را زنده نگه‌دارند، گفت: مداحان باید پیوند عاطفی بین شیعیان را بیش از گذشته حفظ کنند. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام) به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام سید محمدحسینیان شامگاه دوشنبه در  هشتمین یادواره شهدای مداح و تجلیل از خادمان عاشورایی دامغان به میزبانی مسجد اعظم امیر المومنان (ع) این شهر بابیان اینکه مداحان پیوند عاطفی، روحی و معنوی بین شیعیان برقرار می‌کنند که امروز باید بیش از گذشته تقویت شود، تأکید کرد: یکی از مسئولیت‌های مداحان و سخنرانان این است که سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) را به‌خوبی به مردم معرفی کنند.
وی تصریح کرد: ازجمله ویژگی‌های که خداوند به ذاکران و مداحان عنایت کرده انتصاب به اهل‌بیت (ع) است که مسئولیت خطیری محسوب می‌شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی دامغان بابیان اینکه اشعار مداحان باید فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج کند، افزود: چهار هزار و ۳۵۰ روحانی در دوران دفاع مقدس شهید شدند که این تعداد آمار نسبت به اقشار مختلف بعضاً تا شش برابر بیشتر است و این نشان‌دهنده تأثیرگذاری این قشر خواهد بود.
حسینیان در ادامه گفت: مداحان و سخنرانان نباید بگذارند حزب و گروهی از آنان سو استفاده کند.
در این آیین از ۱۱ نفر خادم عاشورایی شامل مداح، سخنران، مدیر موکب عاشورایی، هیئت امناء، مسجد و حسینیه عاشورایی تجلیل به عمل آمد.  
شهرستان دامغان ۲۴ شهید مداح دارد.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی