بیانیه شورای هیئات مذهبی کل کشور به مناسبت بمنا سبت هفته بسیج

تاریخ:1397/9/3

نسخه چاپی

" شورای هیئات مذهبی کل کشور در بیانیه‌ای ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج اعلام کرد: بسیج امروز نقش و کارایی تعیین‌کننده خود را درصحنه‌های مقابله با تروریست‌های تکفیری به منصه‌ی ظهور رسانیده است. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، متن کامل بیانیه شورای هیئات مذهبی کل کشور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم.

  «بسیج لشکر مخلص خداست» امام خمینی (ره)

أَلَمْ تَرَ كَیفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَیبَةً كَشَجَرَةٍ طَیبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ ﴿*﴾ تُؤْتِی أُكُلَهَا كُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا وَیضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ یتَذَكَّرُونَ﴿*﴾.
"آیا ندیدى خدا چگونه مثل زده سخنى پاك كه مانند درختى پاك است كه ریشه‌اش استوار و شاخه‌اش در آسمان است ﴿*﴾ میوه‌اش را هر دم به اذن پروردگارش می‌دهد و خدا مثل‌ها را براى مردم می‌زند شاید كه آنان پند گیرند﴿*﴾ ".
هوشمندی، بصیرت و فداکاری‌های کم‌نظیر آحاد مدافعان انقلاب و میهن اسلامی به‌ویژه بسیجیان دریادل تحت رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در ماندگاری این شجره طیبه موجب سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی‌شده است، بسیج مردمی به‌عنوان یکی از آموزه‌های مکتب اسلام و پیروی از ولایت‌فقیه و گفتمان انقلاب اسلامی برای بشریت و نجات ملل تحت استیلای سلطه‌گران و سلطه‌پذیران، امروز نقش و کارایی تعیین‌کننده خود را درصحنه‌های مقابله با تروریست‌های تکفیری به منصه‌ی ظهور رسانیده است همین تفکر والای بسیجی بود که با رسوخ در دل ملت و مسئولان ایران اسلامی توانست چه در دوران دفاع مقدس و چه در دوران پس‌ازآن حماسه‌های شگرفی پدید آورد که همگان به آن مباهات کنند و جوانان باایمان کشورهای منطقه با تأسی از این تفکر، راه نجات خود را از بحران‌ها و دسایس به وجود آمده به دست مستکبرین به رهبری شیطان بزرگ پیدا کنند. همین تفکر بسیجی بود که در حادثه غم‌بار زلزله کرمانشاه همه مسئولان و فرماندهان را چه ارتشی چه سپاهی در کنار هم برای یاری مظلوم دوشادوش هم قرارداد. همان وحدتی که دشمن برای خدشه به آن از همان لحظات اول پیروزی انقلاب اسلامی همواره تلاش کرده و این تلاش هنوز هم ادامه دارد. شورای هیئات مذهبی کشور با تبریک هفته بسیج به بسیجیان ولایتمدار و غیرتمند، از حماسه‌آفرینی آنان و خانواده شهدای معظم بسیج که در دوران دفاع مقدس با بذل جان، نهال انقلاب را آبیاری کردند، تجلیل و برای این استوانه‌های نظام در پیشبرد اهداف کشور آرزوی موفقیت و سربلندی دارد .

(*)آیه 24 و 25 سوره ابراهیم

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی