مداحان و روضه خوان ها نقش مهمی در صیانت از فرهنگ دینی و اسلامی دارند

تاریخ:1397/8/29

نسخه چاپی

" کهگیلویه و بویراحمد- رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گچساران گفت: مداحان و روضه خوان ها نقش مهمی در صیانت از فرهنگ دینی و اسلامی دارند. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)،  حجت‌الاسلام سید عبدالرحیم ملکوتی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گچساران در جلسه ستاد انتخابات کانون مداحان، ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت ها و عملکرد این کانون در سطح شهرستان گفت: برگزاری مراسم عزاداری و مداحی برای ائمه اطهار(علیهم السلام) سالهای بسیار زیادی است که در ایران اسلامی رواج دارد و هیچ چیزی نمی تواند از این مهم جلوگیری کند و عشق و علاقه مردم ولایت مدار ایران اسلامی با گذشت زمان بیشتر می‌شود.
وی افزود: برای ترویج و تبلیغ دین اسلام و تبیین فرهنگ اسلامی نیازمند دقت هایی هستیم تا بستر مناسبی که برای حفظ این سنت وجود دارد دستخوش آسیب نشود که در این راه مداحان و هیئات مذهبی نقش مهمی را ایفا می‌کنند و وظیفه سنگینی بر عهده دارند.
حجت‌الاسلام ملکوتی در ادامه با بیان اینکه مراقبت از رفتار و کردار مداحان و روضه خوان ها نکته مهمی است گفت: وقتی روضه خوان ها مردم را تاسی از راه و فرهنگ و اخلاق مذهبی فرا می خوانند، طبیعی است که رفتار و کردار و اخلاق خود آنها اهمیت خاص و ویژه ای پیدا می‌کند و بر روی دین و ایمان و عقاید مردم نیز موثر خواهد بود.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی