ضرورت آگاهی مداحان نسبت به مسائل روز کشور

تاریخ:1397/8/15

نسخه چاپی

" فارس -جلسه هماهنگی و برنامه ریزی چهارمین دوره انتخابات کانون مداحان وشاعران آئینی نی ریز در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزارشد. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام) ، حجت‌الاسلام امیر جنگجو رئیس اداره تبلیغات اسلامی نی ریز در این جلسه گفت: با عنایت به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص سیاست های ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبتهای مذهبی و سیاست ها و خط مشی های اجرایی، ضوابط کلی اهداف تداوم فعالیت کانون مداحان و شعرای آئینی به‌عنوان یک تشکل میان تخصصی در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: زمینه سازی رشد و گسترش آئین های عاشورایی سیاست گذاری و برنامه ریزی برای ساماندهی مداحان و شعرای آئینی، تعیین ضوابط و چارچوب های مداحی و نظارت بر عملکرد تخصصی مداحان و شعرای آئینی تغذیه فکری و طراحی برنامه های آموزش با هدف رشد وپرورش نیروهای مستعداز جمله اهداف تشکیل کانون است.

حجت‌الاسلام جنگجو افزود: جهت بستر سازی و ایجاد زمینه برای افزایش تعامل جامعه مداح با دستگاههای مختلف فرهنگی و هدایت فعالیتهای کانون مداحان و شعرا در جهت نیل به اهداف دینی و مذهبی امسال هم برای چهارمین دوره اعضای کانون مداحان برای یک دوره ۴ ساله جهت انجام امور محوله طبق مواد مندرج در اساسنامه انتخاب خواهند شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نی ریز بیان داشت: افرادی که جهت انجام امور دینی به‌ویژه منبر مداحی انتخاب می‌شوند باید با دلسوزی هر چه بیشتر و با آگاهی از مسائل مداحی و دینی در این مسیر گام بردارند.

در ادامه، نماینده گان فرماندار، اداره اطلاعات و فرماندهی انتظامی به بیان دیدگاهها و نظرات خود در رابطه با برگزاری انتخاباتی سالم در شهرستان پرداختند.

از مصوبات مهم این جلسه برگزاری انتخابات کانون مداحان و شاعران آئینی در روز جمعه مورخ۹۷/۹/۹ساعت۸ صبح در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی بود.

 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی