بیانیه شورای هیئات مذهبی کشور درپی اهانت به جامعه وعاظ و مداحان

تاریخ:1397/4/22

نسخه چاپی

" در طي اين سال ها و قرون ، بسيار ديده ايم حنجره هاي ناپاك و زبان هاي ناسازي را كه بر عليه پيرغلامان و دل سوختگان اهل بيت به صدا و به حركت درآمده اند تا به خيال خام خويش ميان ائمه اطهار (ع ) و محبانش جدايي افكنند ، "

 به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، شوراي هیئات مذهبي كشوربا صدور بیانیه ای سخنان سخیف کارگردان سینما نسبت به  جامعه وعاظ و مداحان را با صدور بیانیه محکوم کرد.
دراین بیانیه آمده است:
شكر ، خدا را كه در پناه حسينم          عالم از اين خوبتر پناه ندارد                      
از آن زمان كه تيغ ابن ملجم مرادي بر فرق عادل ترين مخلوق زمانه فرود آمد  و آن هنگام كه جريان الحاد و انحراف در صحراي كربلا تمام قد در مقابل معصوم ترين و پرهيزگار ترين انسان هاي روز گار صف آرايي كرد ، تو گويي از همان زمان ها مرزي ميان حق و باطل به روشني ترسيم گرديد. شقاوت و ظلم جباران زمانه بر عليه اولاد و احباب پيامبر اسلام (ص) آن چنان حزن و اندوهي بر دل شيعيان و محبانش نهاد كه گدازه هاي آن هنوز بعد از ١٤٠٠ سال از آتش فشان قلب شيعيانش زبانه مي كشد و در هر محرم زيباترين و خالصانه ترين جلوهاي شور و شيدايي را در عزاي اشرف اولاد آدم ، متجلي ميسازد.
از همان روزگاران بود كه دلسوختگان و شيفتگان اهل بيت ، رداي غلامي ائمه را بر دوش نهادند و روضه مصائب ائمه را زينت بخش محافل و مجالس نمودند.
در این بیانیه آمده است: در طي اين سال ها و قرون ، بسيار ديده ايم حنجره هاي ناپاك و زبان هاي ناسازي را كه بر عليه پيرغلامان و دل سوختگان اهل بيت به صدا و به حركت درآمده اند تا به خيال خام خويش ميان ائمه اطهار (ع ) و محبانش جدايي افكنند ، غافل از اينكه اين حرارت و گرمي هيچگاه به سردي نخواهد گرائيد.
شوراي هئيات مذهبي كشور هم اينك كه فردي معلوم الحال به نام محمد حسين فرح بخش زبان به اهانت و توهين به روضه خوانان و خادمان دستگاه عزاداري سيد و سالار شهيدان گشوده است ، ضمن محكوميت اين اقدام ناگوار و تاسف بار و تذكر جدي به نامبرده براي مراقبت بيشتر در كلام و رفتار ، به كليه متوليان امور فرهنگي و هنري كشور توصيه مينمايد كه كنترل و نظارت بيشتري بر سخنان و اظهارات فعالان امور فرهنگي و سينمايي كشور معمول دارند و بيش از اين صبر و متانت متدينين و انقلابيون را نيازمايند. عند الزوم بر خورد قاطع دستگاه قضايي كشور براي ممانعت از تكرار جنين سخنان مسموم و مشمئز كننده نيز مورد درخواست شوراي هيات هاي مذهبي كشور است.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی