مداح رسانه بی‌بدیل شیعه است

تاریخ:1397/4/20

نسخه چاپی

" رییس کانون مداحان و شعرای آیینی کشور در نشست فصلی مسئولین کانون مداحان و شعرای آیینی استانها گفت:مداح رسانه بی‌بدیل شیعه است. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، نخستین نشست فصلی مسئولین کانون مداحان و شعرای آیینی استانها با حضور دکتر سید مهدی خاموشی رییس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان، حجت‌الاسلام والمسلمین مازنی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، رضا معممی مقدم مدیر کل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی سازمان و مصطفی خورسندی رییس کانون مداحان و شعرای آیینی کشور سوم تیر در سالن اجتماعات معاونت امور فرهنگی و تبلیغ سازمان برگزار شد.

مصطفی خورسندی رییس کانون مداحان و شعرای آیینی کشور در ابتدای این نشست در حضور حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مازنی رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کانون مداحان کشور ۸۰ هزار عضو دارد، گفت: ما ۴۲۵ دفتر در سراسر کشور داریم. تمام اعضای کانون از پایینترین سطح در انتخاباتی که برگزار می‌شود رای می آورند. این گونه نیست که انتصابی در کار باشد.

وی ادامه داد: در سطح استانها شاهد فعالیت های بسیار خوبی توسط کانون های مداحان بوده ایم. کانون مداحان و شعرای آیینی کشور در این مدت که فعال شده، مورد توجه ویژه همه مسئولان استانها و شهرها قرار گرفته است. در حوزه کارهای پژوهشی، آموزشی، رفاهی، معیشتی و کارهای که در توان اعضای کانون بوده، فعالیت های چشمگیری اتفاق افتاده است.

خورسندی همچنین یادآور شد: اعضای کانون یک ریال هم حقوق دریافت نمی کنند ضمن این که کلی هم ممکن است در این راه هزینه کنند. کارگروه های زیادی تشکیل شده و کارگاه های آموزشی بسیاری برگزار شده است.

وی تاکید کرد: تمام برنامه های پژوهشی و آموزشی کانون مداحان احتیاج به ردیف بودجه خاص دارد تا بتوانند هزینه کنند و در مسیر صحیح از اعتبارات لازم برخوردار باشند. می طلبد که توجه و نگاه ویژه ای به این کانون بشود. مقام معظم رهبری از مداحی به‌عنوان یک پدیده یاد می‌کنند. من معتقدم مداح رسانه بی بدیل شیعه است که می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی