هیئات مذهبی استان سمنان به رسالت خود در توسعه فرهنگ اسلامی عمل کنند

تاریخ:1397/4/20

نسخه چاپی

" کارشناس تشکل دینی اداره کل تبلیغات اسلامی سمنان گفت: هیئت‌های مذهبی وابسته به اهل‌بیت(ع) هستند و با توجه به این موضوع رسالت این نهاد در عرصه فرهنگ اسلامی، بسیار مهم تر می‌شود. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام سید مهدی ترابی در جلسه شورای هیئات مذهبی استان سمنان که با بیان این که هیئت‌های مذهبی باید رسالت برگزاری مراسم دینی، مذهبی و فرهنگی را با برنامه‌ریزی مناسب انجام دهند، افزود: هیئت‌های مذهبی وابسته به اهل‌بیت(ع) هستند و با توجه به این موضوع رسالت این نهاد در عرصه فرهنگ اسلامی بسیار مهم تر می‌شود.

وی افزود: هیئت‌های مذهبی در حوزه سیاسی و اجتماعی باید گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی باشند از سوی دیگر باید گفت انقلابی گری از شاخصه های مدنظر مقام معظم رهبری است که لازم و شایسته است هیئات مذهبی بر اساس ترویج آن برنامه ریزی کنند.

کارشناس تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان اظهار داشت: مردم استان سمنان مردمی متدین با فرهنگ غنی معنوی، و باید با برنامه ریزی دقیق مراسم های مذهبی و ملی را مطابق فرهنگ و رسوم استان برگزار کرد.

ترابی در دیگر بخش سخنان خود، تدوین و ترویج سبک زندگی اسلامی را یکی از وظایف مهم تشکل های دینی دانست و ابرازکرد: تدوین سبک زندگی اسلامی و بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود یکی از وظایف مهم مسئولان تشکل ها و متولیان امر فرهنگ اسلامی و قرآنی در سطح کشور است.

وی با تأکید بر اینکه تبلیغات اسلامی استان سمنان با همکاری فعالان عرصه فرهنگ به‌ ویژه روحانیون مستقر تدوین و تبلیغ سبک زندگی اسلامی را در دستور کار خود دارد، گفت: اگر سبک زندگی اسلامی به معنای واقعی در جامعه نهادینه شود شاهد کاهش روزافزون معضلات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه خواهیم بود.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی