ممانعت حراست دانشگاه علم و صنعت از حضور عزاداران امام صادق (ع) در مقبره شهدا

تاریخ:1397/4/18

نسخه چاپی

" ممانعت حراست دانشگاه علم و صنعت از ورود عزاداران امام صادق (ع) در گرمای بالای 40 درجه موجب اعتراض بسیاری از دانشگاهیان و مردم عزاداری شد. "

  به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)به نقل از سایت خبری مشرق ، ممانعت حراست دانشگاه علم و صنعت از ورود عزاداران امام صادق علیه السلام در گرمای بالای 40 درجه موجب اعتراض بسیاری از دانشگاهیان و مردم عزاداری شده بود که می‌خواستند ساعاتی را در کنار مقبره الشهدا به عزاداری بپردازند.
یکی از دانشگاهیان نیز در واکنش به انتشار فیلم‌هایی از این ماجرا گفت: چگونه است که بازرسان آژانس را راه دادند اما از ورود عزاداران جلوگیری می‌کنند؟
بنابراعلام برخی از عزاداران این رسم هر ساله عزاداران است که کنار قبور شهدای گمنام در دانشگاه علم و صنعت حاضر شده و ضمن زیارت قبور شهدا عزاداری می‌کنند که امسال اجازه ورود عزاداران به دانشگاه داده نمی‌شود.
برای اطلاع از چگونگی ماجرا با حراست دانشگاه علم و صنعت تماس گرفتیم که در ابتدا اظهار بی اطلاعی کرد و در ادامه گفت: هم اکنون نمی‌تواند صحبت کند و قرار شد بزودی گزارشی را در مورد این اتفاق به ما بدهد.
محمد امین سلیمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در واکنش اتفاقات امروز دانشگاه علم و صنعت در صفحه توییتر خود نوشت: «هیئت عزاداران امام صادق (ع) که به رسم هر ساله در روز شهادت حضرت به زیارت مزار شهدای دانشگاه علم و صنعت می رفتند با ممانعت حراست دانشگاه پشت در ماندند. خب آقا جان می گفتین بازرس آژانس انرژی اتمی هستین راحت در باز می شد می رفتین تو»

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی