برگزاری جلسه ی کانون مداحان و شعرای آئینی به همت اداره ی تبلیغات اسلامی میاندوآب

تاریخ:1397/3/22

نسخه چاپی

" آذربایجان غربی - کارشناس امور فرهنگی اداره ی تبلیغات اسلامی میاندوآب، از برگزاری جلسه ی کانون مداحان و شعرای آئینی در این شهرستان خبر داد. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، مجتبی نجف پور، روز دوشنبه ۲۱ خردادماه سال ۹۷ با اعلام این خبر افزود: این جلسه بمنظور ارائه ی دستورالعمل های جدید، هماهنگی درجهت برگزاری کلاس های آموزشی برای مداحان و شرایط صدور کارت مداحی، با حضور حجت‌الاسلام عادل نجفیان سرپرست اداره ی تبلیغات اسلامی میاندوآب و جمعی از مادحین، ذاکرین و شعرای آئینی، در محل سالن جلسات اداره ی تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام اعتمادی در ابتدا با اشاره به وظایف و ماموریت های کانون مداحان گفت: جذب و آموزش نیروهای مستعد، سازماندهی و صدور کارت مداحی، ارتقای سطح معرفتی و علمی مداحان، تغذیه ی فکری جامعه ی مداحان، نظارت بر عملکرد و شان مداحان، همچنین تعامل با دستگاه های دولتی و غیر دولتی در امور مربوط به مداحان از جمله وظایفی است که کانون باید در راستای آن اقدامات لازم را انجام دهد.

وی در ادامه درخصوص سطح بندی مداحان بیان داشت: تشکیل بانک اطلاعاتی مداحان، ساماندهی و صدور کارت شناسایی از جمله اهداف اولیه ی سطح بندی مداحان است که لازم است در این زمینه اقدامات جدی از سوی کانون صورت پذیرد.

رئیس کانون مداحان میاندوآب نیز در ادامه با اشاره به دستورالعمل های سازمانی در ارتباط با جامعه ی مداحان بر سازماندهی آنان تاکید و ارتقای سطح بینش و معرفت مداحان در زمینه های مختلف را جزو اولویت های اصلی کانون مداحان برشمرد.

در ادامه نیز هر یک از اعضای کانون نیز به بیان دیدگاه های خود پرداخته و مقرر شد در اولین فرصت کارگاه آموزشی و توجیهی ویژه ی مبلغات سنتی در این شهرستان برگزار شود.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی