حفظ و نکوداشت شعائر دینی مهمترین رسالت هیئات مذهبی است

تاریخ:1397/3/22

نسخه چاپی

" کرمان - رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بافت،در جمع اعضای شورای هیئات مذهبی شهرستان گفت:حفظ و نکوداشت شعائر دینی، مهمترین رسالت هیئات مذهبی است. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام طاهرآقاملایی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بافت در جمع اعضای شورای هیئات مذهبی گفت: نقش‌آفرینی هیئات مذهبی در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، تقویت فرهنگ اسلامی و تقویت نظام و دفاع در مقابل تهاجمات فرهنگی دشمنان بی بدیل است،

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بافت افزود:خانواده‌ها و جامعه باید از این ظرفیت مردمی نهایت استفاده را ببرند و شورای هیئات مذهبی می تواند ازاین بستر مناسب برای به کارانداختن هیئات مذهبی برای مبارزه با آسیب ها وارد میدان شود.

وی تصریح کرد:ترویج شعائر دینی،فرهنگ سازی است و در قدم بعدی این فرهنگ باید تبدیل به اعتقاد شود چون اگرچیزی تبدیل به اعتقاد شد شخص یقینا به آن عمل خواهد کرد.

آقاملایی در خاتمه خاطرنشان کرد:حفظ و نکوداشت شعائر دینی، مهمترین رسالت هیئات مذهبی و اعضای شورای هیئات مذهبی است و از این منظر برای حضور مداحان و اعضای هیئات مذهبی در برنامه ها ودر ثبت اطلاعات انان درسامانه طوبی، تلاش بیشتری صورت گیرد.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی