تغییرات کانون مداحان با انتخابات ۳ مرداد

تاریخ:1399/4/21

نسخه چاپی

" انتخابات این دوره کانون مداحان با مشورت صاحب‌نظران و مداحان با تغییرات گسترده‌ای، روز ۳ مردادماه در سطح استان و شهرستان برگزار خواهد شد. "

 به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، انتخابات چهارمین دوره کانون مداحان با رویکرد و شعار «کانون مداحان، در مسیر ارتقا؛ حمایت بیشتر، هدایت بهتر، نظارت موثرتر» برنامه‌ریزی شده است تا شاهد تحول در روند برنامه‌ها و عملکرد این کانون صنفی مداحان باشد.
مداحان مستمر امکان شرکت در انتخابات کانون را دارند
براساس این گزارش، مسئولین سازمان تبلیغات اسلامی، با پرسش از ۱۵۰ صاحبنظر و جمع کردن نظرات حدود ۳۰۰۰ مداح کشور، چند تغییر در انتخابات کانون قطعی شده و براین اساس انتخابات در مرحله شهرستانی همانند قبل برگزار خواهد شد، اما در این مقطع تنها افراد می‌توانند شرکت کنند که در تمام مدت سال به مداحی می‌پردازند و افرادی که تنها چند روز در سال مداحی می‌کنند، امکان شرکت ندارند.
تشکیل شورای اندیشه‌ورز مداحان در استان و کشور
در هر استان چند ستایشگر برجسته در هر استان به‌عنوان شورای اندیشه‌ورز انتخاب می‌شوند تا به روند فعالیت‌های کانون کمک کنند و نظرات مشورتی دهند. همچنین به هیئت رئیسه کانون مداحان کشور و استان نیز چند مداح شاخص اضافه می‌شود. البته این افراد با برگزاری انتخابات میان مداحان شاخص استان و کشور انتخاب می‌شوند.
کانون شاعران آیینی از مداحان جدا شد
چهارمین تغییر امسال، راه‌اندازی کانون جداگانه برای شاعران آیینی است. این قشر باتوجه به مسائل متفاوت مبتلابه با مداحان نیازمند کانونی متفاوت هستند که این نیاز برآورده خواهد شد.
توجه ویژه به بانوان مداح
برای توجه به بانوان مداح که نقش بسیار تاثیرگذاری دارند، به‌عنوان تغییر آخر امسال بناست تا در آینده نزدیک برای آنان انتخابات جداگانه‌ای برگزار شود.
۲۳ تیرماه آخرین مهلت ثبت‌نام کاندیداتوری مداحان
انتخابات کانون مداحان ۳ مردادماه برگزار خواهد شد و تمام مداحان مستمر و فعال در طول سال فرصت دارند ۲۳ تیرماه با مراجعه به دفاتر سازمان تبلیغات اسلامی در استان‌ها، برای شرکت در انتخابات و کاندیداتوری ثبت‌نام کنند.
روند تاییدیه مداحان در شهرستان‌ها
براساس دستورالعمل این انتخابات، مداحان مستمر در یک شهرستان شناخته شده هستند، اما اگر مداح فعالی به هر دلیلی شناخته شده نبود باید دو مسئول هیئت یا دو مداح سرشناس او را تایید کنند که او در اکثر مناسبت‌ها به مداحی می‌پردازد.
سازمان تبلیغات اسلامی از تمام اعضای جامعه مداحان تقاضا کرده است تا کمک کنند جایگاه این کانون ارتقا پیدا کند که قطعا به نفع معنویت جامعه خواهد بود.

 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی