مقام معظم رهبری:انتظار به معناى این است که ما باید خود را براى سربازى امام زمان آماده کنیم.. سربازى منجى بزرگى که مى‌خواهد با تمام مراکز قدرت و فساد بین‌المللى مبارزه کند، احتیاج به خودسازى و آگاهى و روشن‌بینى دارد.            کارزار فرهنگی از کارزار نظامی اگر مهم تر نباشد و اگر خطرناک تر نباشد، کمتر نیست. مقام معظم رهبری           
خبر اول
 • 85 درصد جمعیت کشور به اقتضای سنشان دوران انقلاب را درک نکرده‌اند
  به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، نصرت الله لطفی در ابتدای سخنانش با بیان اینکه دهه فجر انقلاب اسلامی ریشه در تاسوعا و عاشورا و حرکت هیئات مذهبی دارد، گفت: گرداننده اصلی هیئات شما عزیزان هستید آن شعارهایی که همیشه مردم پسند بود و در پیروزی انقلاب و بعد از انقلاب تاثیرگذار بود و امروز هم در عرصه استکبارستیزی تاثیرگذار است همین شعارهای شما سروران و همکاران شماست.

  وی ادامه داد: سال 88 یک فتنه صد در صد آمریکایی و استکباری شکل گرفت که نظام را هدف قرار گرفته بود. کجا کمر فتنه شکست؟ روز نهم دی که هیئات مذهبی به صحنه آمدند. خوراک محتوایی هیئات مذهبی را شما عزیزان مهیا می‌کنید.

  لطفی در ادامه سخنانش یادآور شد: حضرت امام (ره) به‌عنوان مرجع تقلید جامع الشرایط و اعلم مراجع با همه آشنایی به فقه و فقاهت می فرمایند حفظ جمهوری اسلامی از اوجب واجبات است. یعنی حفظ نظام از نماز هم واجب تر است. کتابها باید نوشت که به چه دلیل یک فقیه بزرگ به این جمع بندی می رسد. اگر می فرمایند یوم الله 22 بهمن در حد عید غدیر است. این جمله برای من و شما پیام دارد.تکمیل نعمت الهی برای مردم ایران در چنین روزی محقق شده است.

  لطفی تاکید کرد: بنابراین دهه فجر را از این منظر باید دید نه به‌عنوان یک مراسم تشریفاتی یا فرصت افتتاح پروژه های عمرانی که یک حکومت غیر اسلامی هم وظیفه اش این است که چنین خدمات رسانی هایی را به مردمش داشته باشد. برویم به این سمت که در بزرگداشت دهه فجر چه چیزهایی را باید تکریم کنیم که به جامعه منتقل شود.

  قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در بخش دیگری از سخنانش گفت: طبق آخرین سرشماری انجام شده قریب 85 درصد جمعیت کشور در ایام انقلاب یا به دنیا نیامده بودند یا کودکان چهار، پنج ساله بوده اند. 51و نیم جمعیت کشور ما در سنین زیر 30 سال هستند یعنی حتی دوران دفاع مقدس را هم لمس نکرده اند. این جمعیت را فضای مجازی مورد هدف خود قرار داده است.

  وی به تلاش دشمن برای تطهیر نظام طاغوتی در فضای مجازی اشاره کرد و افزود:‌در بزرگداشت دهه فجر است که باید ثابت کنیم چه فسادهایی در رژیم گذشته وجود داشته است نه از زبان خودمان بلکه کافی است اعترافات خود مسئولان وقت نظام طاغوت را پخش کنیم.میلیونها دلار فقط برای یک جشن آن چنانی در آن زمان هزینه شد و به اعتراف خودشان تیم آشپزی با هواپیمای اختصاصی از خارج کشور برای این جشن به ایران می آوردند. 64 میلیون دلار فقط هزینه بخشی از آن جشن می‌شود.

  لطفی ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری دشمن می خواهد کاری کند که انقلاب به فراموشی سپرده شود. دهه فجر می خواهد انقلاب را یادآوری کند. دهه فجر تجسم عظمت امام خمینی است که این احیا گر اسلام ناب چگونه نقش آفرینی کرد. سال آینده با حضور همه ارکان نظام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود که بهترین فضا برای تبیین دستاوردهایانقلاب است.

  وی یادآوری، تبیین، بسط و گسترش آرمانهای انقلاب اسلامی را از اهداف بزرگداشت دهه فجر برشمرد و گفت: ایا واقعا وضعیت امروز ما با گذشته قابل مقایسه است؟ باید به جوانهای خودمان بگوییم که آن دوره چه خفقانی وجود داشت.

  لطفی در پایان اسلامی بودن، مردمی بودن و استکبارستیزی را سه ویژگی مهم انقلاب برشمرد و تصریح کرد:انقلاب یک نعمت الهی است باید شاکر این نعمت الهی باشیم. یکی از راه های شکرگزاری این نعمت حضور فعال در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی است برای ایجاد شور و نشاط و امیدواری در مردم.

  گفتنی است، سومین نشست فصلی رؤسای کانون مداحان و شعرای آئینی استانها در سال جاری روز گذشته در سالن اجتماعات معاونت امور فرهنگی و تبلیغ برگزار شد.

  ادامه ...
 • هیئات مذهبی در ولایی نگه داشتن جامعه نقش منحصر به فردی دارند
  به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، رضا معممی مقدم مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبليغات اسلامي افزود: در بررسی های به عمل آمده استانهای موفق، شوراها و استانهایی هستند که جوشش درونی داشتند و درون زا بوده اند، کار همراه با ابتکار و خلاقیت و پیگیری از مولفه های کسب توفیق شوراها در دوره چهارم بوده است.ماهیت هیئات، تربیت دینی از بستر تعظیم شعائر است که باید تربیت و جذب دینی محقق شود.

  وی ادامه داد:چهارمین دوره شورای هیئات مذهبی با وجود فرازها و فرودهایی که داشت به حق موفق ترین دوره در مقایسه با سه دوره قبلی است که تقویت کارکرد اجتماعی، تعامل با سازمان ها و دستگاه های فرهنگی ولایی سازی جامعه و نقش آفرینی در مواقع حساس، تقویت تعظیم شعائر، بسط و گسترش ارزشهای دینی و انقلابی را می توان از دستاوردهای این دوره برشمرد.

  مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی با اشاره به آیات و روایات، جذبه حسینی را عروج به سوی کمال و توحید بی بدیل و لازمه تسریع و تسهیل در تکامل همه سالکان الی الله برشمرد و گفت: امروز جذب اغنایی، جذب چهره به چهره در دستور کار هیئات قرار گیرد چرا که در ایام خاص مجالس ما مملو از جوان می‌شود اما بعد، مساجد و حسینیه ها و هیئات آن استقبال لازمه را ندارد لذا رمز موفقیت ارتباط و یادگیری چهره به چهره است.

  گفتنی است، سومین نشست فصلی شورای هیئات مذهبی شنبه هجدهم آذر در سالن اجتماعات معاونت امور فرهنگی و تبلیغ سازمان برگزار شد.

  ادامه ...
 • گرامیداشت شاعر اهل بیت؛ مرحوم حبیب‌الله چایچیان در نشست فصلی کانون مداحان
  به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، سومین نشست فصلی رؤسای کانون مداحان و شعرای آئینی استانها در سال جاری صبح امروز با حضور دکتر سید مهدی خاموشی رییس سازمان تبلیغات اسلامی آغاز به کار کرد.

  گرامیداشت یاد و خاطره شاعر اهل بیت؛ مرحوم حبیب‌الله چایچیان یکی از برنامه های نشست فصلی رؤسای کانون مداحان و شعرای آئینی كشور بود که با حضور حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور،رضا معممی مقدم مدیر کل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی سازمان و مصطفی خورسندی رئیس کانون مداحان و شعرای آیینی کشور و اهدای لوح تقدیر به مهندس محسن چایچیان فرزند آن مرحوم انجام شد.

  سومین نشست فصلی رؤسای کانون مداحان و شعرای آئینی استانها در سال جاری در سالن اجتماعات معاونت امور فرهنگی و تبلیغ  صبح امروز(19/ آذرماه) برگزاری است.

   کانون مداحان و شعرای آئینی از جمله تشکل های میانی تخصصی وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است.

  ادامه ...
لینکهای مفید