حركت امام حسين(ع)، حركت عزت بود. مقام معظم رهبري(مدظله العالي)            ماه رمضان، ماهی است که می‌شود با تذکر و توجه در آن، به جبران کرده‌های ناپسند پرداخت.مقام معظم رهبري(حفظه الله)            من به همه‌ی آن هسته‌های فکری و عملیِ جهادی، فکری، فرهنگی در سرتاسر کشور مرتّباً می گویم: هرکدام کار کنید؛ مستقل و به‌ قول میدان جنگ، آتش‌ به‌ اختیار.... آنجایی که احساس می کنید دستگاه مرکزی اختلالی دارد و نمی تواند درست مدیریّت کند، آنجا آتش‌ به ‌اختیارید؛ یعنی باید خودتان تصمیم بگیرید، فکر کنید، پیدا کنید، حرکت کنید، اقدام کنید. مقام معظم رهبری(حفظه الله) ۱۳۹۶/۰۳/۱۷            من شعار امسال را «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال» قرار میدهم؛ یعنی اقتصاد مقاومتی عنوان کلّی است، بعد تولید و اشتغال؛ این مجموع نقاطی است که بایستی همه بر روی آن متمرکز بشوند. مطالبه‌ی من و مطالبه‌ی مردم از مسئولین عزیز و محترم این است که بر روی این دو نقطه متمرکز بشوند و کارها را با برنامه‌ریزی انجام بدهند و ان‌شاءالله در پایان سال نتایج آن را بتوانند به مردم گزارش کنند. مقام معظم رهبري(حفظه الله) پيام نوروزي سال 96            ما یک کوخ چهار پنج نفری در صدر اسلام داشتیم، و آن کوخ فاطمه زهرا (س) اسـت. از ایـن کوخ ها هم محقرتر بوده، لکن برکات این چی است؟ برکات این کوخ چند نفری، آن قدر است که عالم را پر کرده است از نورانیت و بسیار راه دارد تا انسان به آن برکات برسد. امام خميني(ره) صحیفه امام، ج 17، ص 373.            کارزار فرهنگی از کارزار نظامی اگر مهم تر نباشد و اگر خطرناک تر نباشد، کمتر نیست. مقام معظم رهبری           
خبر اول
 • مرحوم سید مصطفی خمینی انسانی ممتاز بود

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی صبح روز یکشنبه در دیدار دست‌اندرکاران همایش بزرگداشت مرحوم آیت‌الله حاج سیّدمصطفی خمینی در آستانه‌ی چهلمین سالگرد رحلت ایشان، ضمن قدردانی از برگزاری چنین کنگره‌ای، مرحوم حاج آقا مصطفی را از ابعاد مختلف دارای شخصیّتی برجسته‌ دانستند و گفتند: ایشان از لحاظ استعداد و جرئت علمی، تهذیب نفس، شجاعت و منش مبارزاتی، انسانی ممتاز بود و معرّفی جایگاه علمی و افکار ایشان به جامعه و نسل امروز، کار بسیار خوب و لازمی است.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به جایگاه تأثیرگذار مرحوم حاج سیّدمصطفی خمینی در حادثه‌ی مهم دستگیری امام (رحمه‌الله) در سال ۴۲ اشاره کردند و افزودند: آن مرحوم در آن زمان با حضور در صحن حرم حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها و گرد آمدن مبارزین در کنار ایشان، کار بزرگ و شجاعانه‌ای انجام داد و توانست حرکت مردم را هدایت کند.

  رهبر انقلاب اسلامی درگذشت مرموز و بهت‌آور مرحوم حاج سیّدمصطفی خمینی در اوّل آبان سال ۱۳۵۶ را نیز زمینه‌ساز ایجاد موج مردمی بیان کردند و گفتند: نحوه‌ی مواجهه‌ی امام (رحمه‌الله) با این فقدان سنگین که آن را از الطاف خفیّه‌ی الهی دانستند، بخشی از شخصیّت عظیم امام بزرگوار را در تحمّل این مصیبت، و صبر بر آن نشان داد.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تهذیب نفس و گرایش سلوکی مرحوم حاج سیّدمصطفی خمینی و ساده‌زیستی و زهد ایشان، خاطرنشان کردند: آن مرحوم با اینکه فرزندِ شخصیّت و مرجع بزرگی همچون امام خمینی (رحمه‌الله) بود امّا ذرّه‌ای از نشانه‌های آقازادگی در وی نبود.

  ایشان افزودند: مرحوم حاج سیدمصطفی خمینی بشدّت علاقه‌مند و عاشق امام بود و کوچک‌ترین تعرّض به شخصیّت امام را برنمی‌تابید.

  پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجّت‌الاسلام والمسلمین رشاد رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش بزرگداشت مرحوم آیت‌الله حاج سیّدمصطفی خمینی و آقای محمّدعلی انصاری دبیر همایش، گزارشی از برنامه‌های کنگره‌ی بزرگداشت مرحوم آیت‌الله حاج سیّدمصطفی خمینی و اقدامات انجام‌شده بیان کردند.
  ادامه ...
 • بازدید دکتر خاموشی، از هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی«تلکام ٩٦»

  به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، دکتر خاموشی با حضور در نمایشگاه تلکام، ضمن بازدید از آخرین دستاوردهای اپراتور تلفن همراه کشور «در هر دو حوزه مکالمه و دیتا»به گفتگو و رایزنی با مهندس صدوقی مدیرعامل شرکت همراه اول، در خصوص مسائل فرهنگی و افق آینده ی روشن آن در بستر تلفن همراه پرداخت.  وی در ادامه با حضور در غرفه ی شرکت نشر الکترونیک ایران از دستاوردهای مختلف این شرکت خصوصا در حوزه ی سرویس تلویزیون اینترنتی (IPTV) با نام تجاری تی وی نت دیدن کرد.

  ادامه ...
 • یکی از مشکلاتی که جامعه مداحان دارد این است که کسانی که استاد ندیده‎اند، گاهی احساس بزرگی می‌کنند

  به گزارش روابط عمومی مؤسسه هنر وادبیات هلال،رئیس خانه مداحان ضمن اشاره به مفهوم مداح اصیل و اهل بیت(علیهم السلام) پسند به آفت جامعه مداحی اشاره کرد و گفت: برخی افراد در جامعه مداحی از طریق رسانه و برخی دستگاه‌ها بزرگ شده‎ اما بزرگی یاد نگرفته‎اند؛ حال اینکه آنها نیاز دارند زیر سایه بزرگترها به جایگاه بزرگی در این عرصه برسند.

  مصطفی خورسندی، مدیرعامل خانه مداحان با اشاره به اهمیت جایگاه مداحی و ستایشگری و فرصت تبلیغ دین و مفاهیم قرآنی در ایام محرم و صفر، اظهار کرد: بهترین فرصت برای اینکه یک اتفاق زیبا در زندگی همه ما رخ دهد توسل به خاندان عصمت و طهارت(ع) در ایام محرم و صفر است.

  وی افزود: ذاکرین اباعبدالله الحسین(ع)، به‌عنوان رسانه بی‌بدیل شیعه بهترین فرصت را دارند، برای اینکه بتوانند در تمامی اموری که مورد نیاز امروز جامعه است از مبانی و مفاهیم دینی و قرآنی، آنچه که در توان دارند برای موفقیت مجالس و محافل اهل بیت(ع) و تبلیغ شعاعر دینی انجام دهند.

  رئیس خانه مداحان کشور با تأکید بر سخنان مقام معظم رهبری به جامعه مداحان، گفت: تأکید مقام معظم رهبری بر این است که آن مسائل و محتوایی را که قدما به آن توجه می‌کردند همچون خواندن پندیات و مسائلی از این دست را در هیئت‎ها فراموش نکنند. اخلاق را سرلوحه کار خودشان قرار دهند و به درستی دین را تبلیغ کنند.

  خورسندی تصریح کرد: ایام محرم فرصت بسیار خوبی است که ذاکرین از آن استفاده کنند تا بیشترین تأثیر را بگذارند؛ لذا در مباحثی مثل سبک زندگی اسلامی، توجه به نماز اول وقت، خمس، زکات، حجاب، مباحث اخلاقی و مباحثی از این دست را باید در هیئت‎ها بیان کنند.

  وی ادامه داد: بحث ظلم ستیزی و مبازره با ظالم، انقلابی‌گری و مواردی از این دست نیز از جمله دغدغه‌هایی است که اباعبدالله الحسین(ع)، داشتند و یکی از مواردی که تأکید ایشان بود، هیهات من ذله بود و اینها چیزهایی است که باید مورد توجه مادحین قرار گیرد.

  رئیس کانون مداحان کشور در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آفت مداحی امروز و دلایل آسیب آن چیست، گفت: یکی از مشکلاتی که جامعه مداحان دارد این است که کسانی که استاد ندیده‎اند، گاهی احساس بزرگی می‌کنند و همین رفتار باعث بروز آسیب و مشکل در این جامعه می‎شود.

  وی افزود: کسانی که بزرگتر بالای سرشان بوده همیشه احساس و ابراز خاکساری می‌کنند و یقینا این مشکلات و آسیب‎ها از کسانی است که بزرگتر بالای سرشان نبوده است. آنهایی که بزرگتر بالای سرشان بوده همیشه خودشان را در دستگاه امام حسین(ع) کوچکتر احساس می‌کنند.

  خورسندی با بیان اینکه برخی افراد در جامعه مداحی از طریق رسانه و برخی دستگاه‌ها بزرگ شده‎، اما بزرگی یاد نگرفته‎اند، تصریح کرد: این افراد در این دستگاه به تنهایی و بی‏‌جهت احساس بزرگی می‎کنند، آنها از طریق دستگاه‎های مختلف، رسانه‎ها و سیستم‏‌های رسانه‎ای بزرگ شده‌اند و حال اینکه نیاز دارند زیر سایه بزرگترها به جایگاه بزرگی در این عرصه برسند.

  رئیس خانه مداحان کشور با اشاره به معنی و مفهوم مداحی، اظهار کرد: مداح یعنی میم، دال، الف، ح؛ اگر ما به لغت مداح توجه کنیم، «میم»، مداح یعنی متدین بودن، لذا ابتدا به خودم و بعد به همه مداحان تأکید می‌کنم که زینت اهل بیت(ع) باشیم و با تدین، اخلاق، تواضع و رفتار خود دیگران را جذب کنیم.

  وی ادامه داد: «دال» مداح، یعنی بدون دانش پشت میکروفون نرویم و زمانی که پشت میکروفون می‌نشینیم دانش کافی را نسبت به آنچه که می‌خواهیم بیان کنیم، داشته باشیم. استاد ما گاهی به شوخی می‎‌گفت: «اگر می‌خواهید دروغ هم بخوانید، از روی کتاب بخوانید».

  خورسندی با تأکید بر اینکه حسن سلیقه یکی از موضوعات مهم در مداحی است، تصریح کرد: باید به‎گونه‎ای حسن سلیقه داشته باشیم که به‌عنوان مثال برای عالمان دینی به فراخور آنها، برای دانشجویان، فراخور آنها و برای کارگر هم به فراخور آنها شعر و مداحی خوانده شود. مخاطب شناسی در مداحی بسیار مهم است؛ اینکه چه چیزی را بخوانم و چگونه بخوانم؛ استادم می‌فرمودند «همیشه به این نکته توجه کنید که چه چیز را در کجا بخوانید و چه چیز را در کجا نخوانید. گاهی اوقات مستمع آماده دعا کردن است، خواندن حتی یک بیت در این مواقع اشتباه است».

  ادامه ...
لینکهای مفید