حركت امام حسين(ع)، حركت عزت بود. مقام معظم رهبري(مدظله العالي)            ماه رمضان، ماهی است که می‌شود با تذکر و توجه در آن، به جبران کرده‌های ناپسند پرداخت.مقام معظم رهبري(حفظه الله)            من به همه‌ی آن هسته‌های فکری و عملیِ جهادی، فکری، فرهنگی در سرتاسر کشور مرتّباً می گویم: هرکدام کار کنید؛ مستقل و به‌ قول میدان جنگ، آتش‌ به‌ اختیار.... آنجایی که احساس می کنید دستگاه مرکزی اختلالی دارد و نمی تواند درست مدیریّت کند، آنجا آتش‌ به ‌اختیارید؛ یعنی باید خودتان تصمیم بگیرید، فکر کنید، پیدا کنید، حرکت کنید، اقدام کنید. مقام معظم رهبری(حفظه الله) ۱۳۹۶/۰۳/۱۷            من شعار امسال را «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال» قرار میدهم؛ یعنی اقتصاد مقاومتی عنوان کلّی است، بعد تولید و اشتغال؛ این مجموع نقاطی است که بایستی همه بر روی آن متمرکز بشوند. مطالبه‌ی من و مطالبه‌ی مردم از مسئولین عزیز و محترم این است که بر روی این دو نقطه متمرکز بشوند و کارها را با برنامه‌ریزی انجام بدهند و ان‌شاءالله در پایان سال نتایج آن را بتوانند به مردم گزارش کنند. مقام معظم رهبري(حفظه الله) پيام نوروزي سال 96            ما یک کوخ چهار پنج نفری در صدر اسلام داشتیم، و آن کوخ فاطمه زهرا (س) اسـت. از ایـن کوخ ها هم محقرتر بوده، لکن برکات این چی است؟ برکات این کوخ چند نفری، آن قدر است که عالم را پر کرده است از نورانیت و بسیار راه دارد تا انسان به آن برکات برسد. امام خميني(ره) صحیفه امام، ج 17، ص 373.            کارزار فرهنگی از کارزار نظامی اگر مهم تر نباشد و اگر خطرناک تر نباشد، کمتر نیست. مقام معظم رهبری           
خبر اول
 • تقدیر از بانوان حافظ قرآن کریم بنیاد فرهنگی آیت الله خامنه‌ای قهدریجان

  به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی تسنیم نور، ریاست سازمان تبلیغات اسلامی حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سیدمهدی خاموشی طی جلسه ای که در مجتمع رفاهی نورگلستان شهر مقدس مشهد در روز پنجشنبه مورخ 20مهر96 از بانوان حافظ قرآن کریم بنیاد فرهنگی آیت الله خامنه اس قهدریجان تقدیر نمود.

  در این جلسه که با حضور 14 نفر از برترین بانوان حافظ قرآن کریم مجتمع فرهنگی آیت الله خامنه‌ای قهدریجان انجام شد ریاست سازمان تبلیغات اسلامی ضمن اعلام رضایت از فعالیت های این بنیاد فرهنگی در شهر قهدریجان و خرسندی پیرامون انجام فرمایش مقام معظم رهبریمبنی بر تربیت حافظان قرآن در سراسر کشور ادامه داد: پیامبر مکرم اسلامی فرمودند زمانی که فتنه ها مانند پاره های شب تار و سیاه به شما حمله ور می شوند، اگر با قرآن محشور باشید قرآن نسخه نجات بخش شما خواهد بود و شما در این زمانه با نتخاب این حرکت توانسته اید به این حدیث جامعه عمل بپوشانید.

  وی ادامه داد: باید توجه داشت که مهم تر از حفظ آیات کلام الله مجید، عمل به قرآن و انتشار آن درسبک زندگی است که باید توسط شما بانوان مکرمه مفاهیم آیات قرآن را در زندگی و خانواده جاری شود که در اینصورت مهم ترین کار رارانجام داده اید.

  دکتر خاموشی با بهره مندی از اخادیث دیگری حضرت رسول اگرم افزودند: پیامبر اسلام فضیلت قرآن بر سایر کلام ها را مانند برتری خداوند بر مخلوقات می خواند و اگر انسان ها می خواهند سراغ مفاهیم بلند علمی بروند و به گذاره های مطلوب فرهنگی و ارزشی بیابند باید به قرآن مراجعه کنند و این برتری قرآن است که قابل قیاس با کتب دیگر نیست. این احادیث به شما این وعده را می دهد که خوب راهی را انتخاب کرده اید که همان صراط مستقیم و همان نعمت هدایت است.

  ایشان در ادامه مبنی بر مراقب در این راه ادامه دادند: باید مراقب باشیم که در این مسیر خداوند با فردی شوخی ندارد چه بسا افرادی هستند که قرآن تلاوت می‌کنند ولی قرآن آنها را نفرین و لعن می‌کند پس در مسیر درست و صحبح قرار گرفتن سخت خواهد بود. پس حافظ قرآن باید سعی کند حافظ تمامیت قرآن، معنای قرآن و عمل به قرآن باشد و الگوی قرآنی جامعه شود.وی ضمن اشاره به شهید بزرگوار محسن حججی بیان کرد مناطقی که شما در آن زندگی می‌کنید چنین الگوهای بزرگی را پرورش می دهند که انشالله شما هم جزو آنها هستید.

  در پایان بانوان حافظ قرآن کریم ضمن اشاره به دغدغه های خود در ادامه انتشار این راه در بین بانوان شهر قهدریجان از مسائل خود در بنیاد فرهنگی آیت الله خامنه‌ای قهدیرجان مواردی بیان نمودند و گزارش فعالیت های خود و این بنیاد را به سمع و نظر ریاست سازمان تبلیغات اسلامی بیان کردند.

  شایان ذکر است این سفر سه روزه به مشهد مقدس هدیه موسسه فرهنگی تسنیم نور به بانوان حافظ کل قرآن کریم بوده است.

  لازم بذکراست بنیاد فرهنگی آیت الله خامنه‌ای قهدریجان از مراکز فرهنگی تحت مدیریت موسسه فرهنگی تسنیم نور است.

  ادامه ...
 • برگزاری نود و يكمين جلسه ستاد مرکزی ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی
  جمال الدین بانج فروزش رییس گروه برنامه ریزی مناسبت‌های مذهبی و انقلابی سازمان ضمن تسليت ايام سوگواري اباعبدالله الحسين(ع) و ياران با وفايش و قبولي عزاداريها بيان داشت: نود و يكمين جلسه ستاد مرکزی ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی، با حضور نمایندگان تام‌الاختیاری از وزارت اطلاعات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات اسلامی، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، صدا و سیما، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، با موضوع بررسي برنامه هاي اربعين و دهه آخر صفرالمظفر 1439 ه.ق در روز چهارشنبه مورخ 26/7/96 برگزارو مصوبات آن قابل اجرا مي باشد. 
  ادامه ...
 • ششصدو یک هزار و 185 نفر روز اعزام مبلغ در نیم سال نخست 96 انجام شد

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری زاده، مدیرکل، 23مهر 96 در گفتگو با روابط عمومی، اظهار داشت: یکی از شاخص‌ها و برنامه‌هایی که توسط این اداره کل به منظور بصیرت افزایی آحاد جامعه و توسعه فرهنگ اسلامی، دینی انجام می‌شود، سازماندهی و اعزام مبلغ و مبلغه است.

  وی، در ادامه یادآور شد: اطلاعات شبکه تبلیغی در سامانه سجام ثبت شده که پس از بررسی درخواست ها به تناسب سن، نوع مخاطب و جنسیت مبلغان، سازماندهی و اعزام می‌شوند که در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و دینی به اجرای برنامه می‌پردازند.

  حجت‌الاسلام نوری زاده با تأکید بر نقش و جایگاه شبکه تبلیغی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای معرفتی گروه‌های هدف، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بر اساس گزارشی که در سامانه سجام به ثبت رسیده، 9696 نفر در برنامه های مناسبتی و 2676 نفر به صورت مستمر در مراکز مختلف فرهنگی، اداری و آموزشی و نیز محافل مذهبی فعالیت داشتند.

  مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، خاطر نشان کرد: مبلغین علاوه بر اقامه نماز جماعت در مساجد، ادارات و کانون های جمعیتی به سؤالات مخاطبین پاسخ می دهند، ضمن اینکه مشاوره های دینی، ترویج سبک سبک زندگی اسلامی، پاسداشت فرهنگ عاشورا، صیانت از دست آوردهای انقلاب و نظام و نیز پاسداری و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر برنامه هایی است که در طول سال انجام می گیرد.

  این مقام مسئول، تصریح کرد: تاکنون 2676 امام جماعت، 3710 مبلغ و نیز 1830 مبلغه در سامانه سجام ثبت نام کرده و در طول سال با این سازمان همکاری می‌کنند.

  وی در پایان متذکر شد: از بین 601185 نفر روز اعزام مبلغ و مبلغه 248613 نفر روز به صورت مستمر و روزانه (غیر از ایام تعطیل) و نیز 352572 نفر روز در مناسبت هایی همچون ارتحال امام (ره)، ایام شعبانیه، طرح اوقات فراغت تابستانی، دهه کرامت، دهه ولایت و امامت و سایر مناسبت ها انجام شده است.

  ادامه ...
لینکهای مفید